Ana Sayfa Başkan Özgeçmiş

Cihat ŞİMŞEK

Cihat ŞİMŞEK

   1978 yılında Balıkesir'in Çaypınar köyünde doğdu. İlkokulu Çaypınar İlkokulunda, Ortaokulu Yeniköy Bucağı Ortaokulunda ve Liseyi Muharrem Hasbi Koray Lisesinde okudu.

  Balıkesir Kırmızı Et Üreticileri Birliği'nin kurucularındandır ve Yönetim Kurulu Başkanlığını 2011 yılından beri sürdürmektedir.

   2014 yılında Karesi İlçesi Çiftçi Malları Koruma Meclisi Kurucu Başkanlığı yapmış 2015 - Nisan 2019 yılları arasında Yönetim Kurulu üyeliği görevini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiştir.

   2014 yılında Karesi Belediyesi Kurucu Meclis Üyesi olup 2014 - Mart 2019 yılları arasında Balıkesir Karesi Belediyesi Meclis Üyeliği görevinde bulunup yerel yönetimlerde de ilçesine ve üyelerine hizmet etme imkanı bulmuştur.

   2009 yılından bugüne kadar Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği'nin Balıkesir Delegeliğini yapmış, 2013-2015 yılları arasında Ulusal Süt Konseyi Denetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır.

   2007 yılında Balıkesir Merkez(Karesi, Altıeylül) İlçe Süt Üreticileri Birliği Yönetim Kuruluna seçilen Cihat ŞİMŞEK, 2009 yılından bugüne kadar Balıkesir Karesi ve Altıeylül Süt Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

  Haziran 2019 yılında gerçekleşen Türkiye Süt Üreticileri Merkezi Birliği Olağan genel kurulunda Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

   Halen Çaypınar köyünde ikamet edip kendine ait olan işletmesinde hayvancılık ve çiftçilik yaparak geçimini sağlamaktadır.

   Evli ve biri kız, biri erkek iki çocuk babasıdır.